bip

ue

disabled_persons

 

facebook

deaf_personscontrastfont_smallerfont_bigger

Aplikacja ITS - skrojona na miarę potrzeb

bus
natez ruchu
przejazd
parking

Pieszy? Korzystający z komunikacji miejskiej? Kierowca? Rowerzysta? Bez względu na to, do której grupy Państwo należą, na pewno przyda się Wam ta aplikacja. Jest całkowicie darmowa i z pewnością może ułatwić codzienne życie.
Jakie warunki panują na zewnątrz, zwłaszcza teraz kiedy aura już prawie zimowa. Kiedy wyjść z domu, aby zbyt długo nie czekać na autobus i nie marznąć na przystanku. Ile czasu zajmie nam dojazd do wybranego punktu w mieście. I wreszcie, gdzie znajdziemy wolne miejsce postojowe, aby móc zaparkować w centrum miasta.
To wszystko zawiera w sobie aplikacja ITS Gliwice „skrojona na miarę” dla tych, którzy poruszają się w Gliwicach.
Dane do aplikacji zbierane są w czasie rzeczywistym z szeregu czujników i urządzeń zainstalowanych w rejonie wszystkich skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, głównych ciągów komunikacyjnych, a także w autobusach komunikacji miejskiej.
Aplikacja w wersji mobilnej - pod nazwą ITS Gliwice - jest dostępna w sklepie internetowym na urządzenia z systemem Android, a także IOS.
Projekt został zrealizowany w ramach zadania pn. „Rozbudowa systemu detekcji na terenie miasta Gliwice wraz z modernizacją wybranych sygnalizacji świetlnych, etap II” dofinansowanego w 85% w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.