bip

ue

disabled_persons

deaf_persons contrast font_smaller font_bigger

facebook

 

Bezpieczniej i wygodniej na Edisona, a miasto planuje kolejny odcinek trasy.

 

Budowa blisko 1,5-kilometrowej drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Edisona wchodzi w decydującą fazę. Nowa trasa połączy ul. Łabędzką z ul. Portową, zapewniając mieszkańcom wygodne i bezpieczne połączenie dla pieszych, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg.

Prace zostały podzielone na dwa etapy. Na pierwszym odcinku roboty są już niemal zakończone – do wykonania pozostały ostatnie elementy, w tym ułożenie warstwy asfaltu oraz uporządkowanie terenu wokół inwestycji. Coraz bliżej finału są również prace na drugim fragmencie trasy, prowadzącym w kierunku ul. Łabędzkiej.

W ramach inwestycji powstanie łącznie około 1500 metrów nowego ciągu pieszo-rowerowego. Korzystając z wprowadzonych utrudnień w ruchu, miasto prowadzi także dodatkowe prace drogowe. Punktowo naprawiana jest jezdnia, a najbardziej zniszczone fragmenty nawierzchni są sukcesywnie wymieniane.

Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, zakończenie wszystkich prac planowane jest do końca czerwca.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Mamy też małą niespodziankę dla mieszkańców i rowerzystów – nowo powstający odcinek trasy wzdłuż ul. Edisona chcemy przedłużyć dalej przez ul. Łabędzką aż do ul. Andersa. Dzięki temu połączy się on z oddanym właśnie ciągiem pieszo-rowerowym pomiędzy rondem Andersa a skrzyżowaniem ulic Andersa, Okulickiego i Kuleszy, tworząc jeszcze bardziej spójną sieć tras w tej części miasta. To rozwiązanie umożliwi wygodny i bezpieczny dojazd rowerem także w kierunku Ostropy. Co ważne, realizację tego ostatniego fragmentu na ul. Łabędzkiej chcielibyśmy rozpocząć i zakończyć jeszcze w tym roku. 

Fot. Jadwiga Jagiełło-Stiborska/ZDM Gliwice 

Data publikacji: 19.05.2026