bip

ue

disabled_persons

 

facebook

deaf_personscontrastfont_smallerfont_bigger

Coraz bliżej końca - obwodnica zachodnia

oz1
oz2
oz3
oz4
oz5
oz6
oz7
oz8
oz9

W szybkim tempie prowadzone są prace przy budowie obwodnicy zachodniej na odcinku od ul. Rybnickiej do ul. Daszyńskiego. Sprzyjająca pogoda i zmniejszony ruch na drogach pozwolił na realizowanie robót w obrębie skrzyżowań, zarówno na ul. Rybnickiej jak i Daszyńskiego, nie powodując przy tym większych utrudnień w ruchu drogowym. Wszystko wskazuje na to, że w tych miejscach zakończenie prac będzie możliwe jeszcze w czerwcu br.  Dwa obiekty mostowe są gotowe, a jezdnia w dużej części pokryła się już nawierzchnią asfaltową. Obecnie trwają prace przy montażu ekranów akustycznych, a także roboty związane z zagospodarowaniem terenu przyległego do powstającej obwodnicy. Nieco dłużej, bo do sierpnia br. potrwają prace porządkowe i te, które związane są z zagospodarowaniem terenu, a także przy budowie instalacji oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej. Zakończenie prac przy obwodnicy zachodniej planowane jest w III kwartale br.
Budowany odcinek zachodniej obwodnicy miasta będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Droga będzie oświetlona i wyposażona w tablice zmiennej treści. Budowę realizuje konsorcjum firm Eurovia Polska i PRUIM za kwotę ok. 82,6 mln zł.

Inwestycja powstaje dzięki unijnemu wsparciu.  85% dofinansowania uzyskano w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020 (Działanie 4.2: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego).