bip

ue

disabled_persons

 

facebook

deaf_personscontrastfont_smallerfont_bigger

Kierowców czekają zmiany w rejonie skrzyżowania Okulickiego - Kozielska

Okulickiego Kozielska
mapka
mapka
ztm

Przebudowa skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej wchodzi w kolejny etap prac. Do ich realizacji  konieczna jest zmiana organizacji ruchu na czas robót.
W przyszłym tygodniu, 20 lutego rozpoczną się prace, które spowodują zawężenie ul. Okulickiego (przed skrzyżowaniem z ulicą Kozielską). Ruch pojazdów odbywał się będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Jadący od alei Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88) nie będą mogli skręcić w lewo w ulicę Kozielską. Objazd poprowadzi do ronda im. Władysława Andersa, skąd będzie można zjechać do ulicy Kozielskiej.
Uwaga piesi! Z użytkowania wyłączone zostanie przejście dla pieszych w poprzek ulicy Okulickiego.
Wyłączenie relacji lewoskrętu na krzyżówce ulic: Okulickiego i Kozielskiej, spowoduje wyznaczenie trasy objazdowej dla linii autobusowej nr 178.
W kierunku dzielnicy Trynek po obsłudze przystanku "Gliwice Zakład Energetyczny 2" autobusy przejadą ulicami: Portową, aleją Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88), Okulickiego, Kozielską, zawrócą na rondzie im. Władysława Andersa, a następnie kontynuują jazdę ulicą Kozielską do włączenia na stałą trasę przejazdu do przystanku "Osiedle Wojska Polskiego - Kozielska 2". W kierunku Łabęd - trasa przejazdu nie ulegnie zmianie.

Po zakończeniu prac dla kierowców poruszających się ulicą Okulickiego - od strony DK88 - powstaną trzy osobne pasy ruchu: do jazdy na wprost, w lewo i dla podróżujących w prawo.
Zakończenie robót przy przebudowie skrzyżowania ulic: Okulickiego i Kozielskiej planowane jest w II kwartale bieżącego roku.
fot. ZDM Gliwice, MSIP Gliwice, ZTM