Możliwe utrudnienia w rejonie krzyżówki Edisona/Łabędzka.
Uwaga kierowcy!
Mamy dla Was dwie wiadomości. Pierwsza jest bardzo dobra - budowa nowej drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Edisona zbliża się do końca. Druga oznacza jedynie chwilowe niedogodności, które są niezbędne, aby inwestycję bezpiecznie i sprawnie dokończyć.
Jutro, 24 czerwca, mogą wystąpić utrudnienia na ul. Edisona w rejonie skrzyżowania z ul. Łabędzką. Trwają ostatnie prace związane z układaniem warstwy ścieralnej nawierzchni na nowej drodze dla rowerów wzdłuż ul. Edisona.
Przy okazji wykonamy również punktowe naprawy jezdni w obrębie skrzyżowania z ul. Łabędzką, dlatego należy liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Przejazd będzie zachowany, jednak może odbywać się wolniej niż zwykle.
Budowa blisko 1,5-kilometrowej drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Edisona wchodzi w końcową fazę realizacji. Nowa trasa połączy ul. Łabędzką z ul. Portową, zapewniając mieszkańcom wygodne i bezpieczne połączenie dla pieszych, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg.
W ramach inwestycji powstaje około 1500 metrów nowego ciągu pieszo-rowerowego. Korzystając z prowadzonych prac, miasto realizuje również dodatkowe remonty. Punktowo naprawiana jest jezdnia, a najbardziej zniszczone fragmenty nawierzchni są sukcesywnie wymieniane.
To jednak nie wszystko. Planujemy także kolejne usprawnienie, które z pewnością ucieszy mieszkańców oraz rowerzystów. Chcemy przedłużyć powstający odcinek trasy wzdłuż ul. Edisona przez ul. Łabędzką aż do ul. Andersa. Dzięki temu połączy się on z oddanym niedawno ciągiem pieszo-rowerowym pomiędzy rondem Andersa a skrzyżowaniem ulic Andersa, Okulickiego i Kuleszy, tworząc jeszcze bardziej spójną i funkcjonalną sieć tras w tej części miasta.
Nowe połączenie zapewni wygodny i bezpieczny dojazd rowerem również w kierunku Ostropy. Co ważne, chcielibyśmy rozpocząć i zakończyć realizację tego ostatniego odcinka przy ul. Łabędzkiej jeszcze w tym roku.



