Ostatnie asfaltowanie już za nami. Co słychać na skrzyżowaniu Orlickiego i Wyspiańskiego?
Z każdym dniem coraz wyraźniej widać postęp prac na skrzyżowaniu ulic Orlickiego i Wyszyńskiego. To inwestycja, która nie tylko porządkuje ruch drogowy, ale również znacząco poprawi komfort poruszania się rowerzystów i pieszych.
Najbardziej widoczne dla kierowców są już nowe wyspy kanalizujące ruch, ułożono także ostatnie warstwy asfaltu na jezdni.
Inwestycja obejmuje również szeroki zakres zmian w infrastrukturze rowerowej - i to właśnie na tych elementach obecnie koncentrują się prace drogowców. Już niebawem rowerzyści zyskają możliwość bezpiecznego włączenia się do ruchu w kierunku ulicy Wyspiańskiego oraz wygodniejszy przejazd wzdłuż ulicy Orlickiego. Istniejąca droga dla rowerów wraz z ciągiem pieszym otrzyma nową, komfortową nawierzchnię asfaltową.
Całość zostanie dodatkowo powiązana z planowaną inwestycją Wydziału Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach - nowym odcinkiem ciągu pieszo-rowerowego między Szkołą Podstawową nr 6 a ogrodami działkowymi, z połączeniem do ulicy Jasnogórskiej.
Zakończenie wszystkich prac planowane jest już w przyszłym miesiącu.



