Pasażerowie komunikacji miejskiej! Ważne zmiany w związku z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem kolejowym w Łabędach.
Przypominamy!!! Od najbliższej soboty 27 czerwca zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym w Łabędach przy ul. Staromiejskiej. W związku z kolejnym etapem przebudowy stacji Łabędy zmienią się trasy autobusów komunikacji miejskiej.
Zachowana zostanie możliwość przejścia pieszych.
Najważniejsze zmiany w komunikacji:
- Linia 186 – trasa wydłużona, objazd przez Gliwice Port, Os. Kopernika i Przyszówkę; bez przystanku Łabędy Główna.
- Linie 178 i 93 – skrócone do Łabędy Poczta; wyłączone m.in. Łabędy Główna, Rynek i Huta.
- Linia 197 – zmieniona trasa (Sośnica – Łabędy Huta), część przystanków wyłączona, m.in. Łabędy Poczta i Stare Łabędy.
- Linia zastępcza Z-6 – Brzezinka Przemyska – Łabędy Huta, kursy co ok. 60 min (w szczycie co ok. 30 min), obsługa m.in. Kopernika, Przyszówki i KSSE.
Dodatkowo:
- nowy przystanek: Os. Kopernika Perseusza 33,
- zmiana lokalizacji Łabędy Poczta 02,
- wyłączone przystanki: Łabędy Główna 31/32 i Łabędy Poczta 02.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo w linku ---> https://zdm.gliwice.pl/aktualnosci/czytaj/labedy-zamkniecie-przejazdu-pod-wiaduktem-i-zmiany-w-komunikacji-miejskiej



