bip

ue

disabled_persons

 

facebook

deaf_personscontrastfont_smallerfont_bigger

Wszystkich Świętych 2020 - zmiany w organizacji ruchu

CC
cc1

Cmentarz Centralny
Zmiany w organizacji ruchu przy Cmentarzu Centralnym wprowadzone zostaną 30.10.2020 od godz. 06:00 i obowiązywać będą do 02.11.2020 do godz.06:00.
Tradycyjnie, jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul.  Kozielskiej, od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa oraz wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Okulickiego.
Uwaga! Z ul. Kozielskiej będzie można tylko i wyłącznie skręcić w prawo w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej. Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) poruszać się będą mogły tylko i wyłącznie autobusy: PKS, ZTM i TAXI oraz pojazdy dostawcze do 3,5 t. Ruch odbywał się będzie jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa.
1 listopada wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego.

Parkowanie w okolicach cmentarza Centralnego
Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na parkingu przy centrum handlowym Arena lub na parkingu usytuowanym na tyłach cmentarza Centralnego.
Dodatkowo samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.

Cmentarz przy ul. św. Wojciecha – organizacja ruchu taka sama jak rok temu!
Zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu wprowadzone zostaną 30.10.2020 od godz. 06:00 i obowiązywać będą do 02.11.2020 do godz.06:00.
Na ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Bezpośredni wjazd w ulicę od ul. Toszeckiej będzie możliwy tylko dla kierowców poruszających się od strony centrum miasta w kierunku Pyskowic. Jadący ul. Toszecką od Pyskowic dojadą do nekropolii położonej przy ul. Św. Wojciecha skręcając w ul. Myśliwską.
Uwaga !!! Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania.  
Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: Św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Bończyka. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd : DK88 przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.