bip

ue

disabled_persons

 

facebook

deaf_personscontrastfont_smallerfont_bigger

To wykroczenie!

kradziez

Staramy się ubogacać pasy drogowe w zieleń z myślą o mieszkańcach miasta. Chcemy, aby były w miarę możliwości nietuzinkowe. Chętnie dzielimy się nie tylko informacją na temat gatunków roślin, które "ubarwiają" miejsca przy jezdni, ale służymy także dobrą radą jak te nasadzenia pielęgnować i utrzymywać. Jednak zakup ewentualnych sadzonek, leży po stronie zainteresowanego.
Tymczasem do niecodziennej sytuacji doszło przy ulicy Panewnickiej. Jednemu z mieszkańców, tak bardzo spodobały się rośliny posadzone przez nas, że postanowił kilka z nich przenieść do swojego ogródka. W tym samym czasie w okolicy przejeżdżali pracownicy referatu zieleni Zarządu Dróg Miejskich, którzy natychmiast zainterweniowali nakazując - amatorowi cudzej własności - posadzenie roślin w miejscu, z którego zostały zabrane. Przy okazji mężczyźnie uświadomiono, że kradzież roślin z terenów miejskich jest wykroczeniem. Tym razem skończyło się na pouczającej rozmowie.
Rośliny nasadzane na terenach miejskich są własnością wszystkich Gliwiczan, ale to nie oznacza, że można je ot tak, "wypożyczyć" do swojego ogródka.