Zaledwie dwa dni dzielą nas od ważnych zmian w Łabędach.
Od najbliższej soboty (27 czerwca) zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym w Łabędach przy ul. Staromiejskiej. Utrudnienia są związane z kolejnym etapem przebudowy stacji kolejowej Łabędy.
Co ważne! dla pieszych zachowana zostanie możliwość przejścia.
W związku z zamknięciem przejazdu wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Najważniejsze zmiany:
* Linia 186 - trasa zostanie wydłużona. Autobusy pojadą objazdem przez Gliwice Port, Osiedle Kopernika i Przyszówkę. Linia nie będzie obsługiwać przystanku Łabędy Główna.
* Linie 178 i 93 - zostaną skrócone do przystanku Łabędy Poczta. Wyłączone zostaną m.in. przystanki Łabędy Główna, Łabędy Rynek i Łabędy Huta.
* Linia 197 - pojedzie zmienioną trasą na odcinku Sośnica - Łabędy Huta. Z obsługi wyłączone zostaną m.in. przystanki Łabędy Poczta i Stare Łabędy.
* Linia zastępcza Z-6 - połączy Brzezinkę Przemyską z Łabędami Hutą. Kursy realizowane będą co około 60 minut, a w godzinach szczytu co około 30 minut. Autobusy obsłużą m.in. Osiedle Kopernika, Przyszówkę oraz KSSE.
Dodatkowo:
* uruchomiony zostanie nowy przystanek Os. Kopernika Perseusza 33,
* zmieni się lokalizacja przystanku Łabędy Poczta 02,
* wyłączone zostaną przystanki Łabędy Główna 31/32 oraz Łabędy Poczta 02.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj -->:
Grafika - Wojciech Rutkowski z firmy ASEKA



