bip

ue

disabled_persons

deaf_persons contrast font_smaller font_bigger

facebook

 

Zaledwie dwa dni dzielą nas od ważnych zmian w Łabędach.

 
 

Od najbliższej soboty (27 czerwca) zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym w Łabędach przy ul. Staromiejskiej. Utrudnienia są związane z kolejnym etapem przebudowy stacji kolejowej Łabędy.

Co ważne! dla pieszych zachowana zostanie możliwość przejścia.

W związku z zamknięciem przejazdu wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Najważniejsze zmiany:

* Linia 186 - trasa zostanie wydłużona. Autobusy pojadą objazdem przez Gliwice Port, Osiedle Kopernika i Przyszówkę. Linia nie będzie obsługiwać przystanku Łabędy Główna.

* Linie 178 i 93 - zostaną skrócone do przystanku Łabędy Poczta. Wyłączone zostaną m.in. przystanki Łabędy Główna, Łabędy Rynek i Łabędy Huta.

* Linia 197 - pojedzie zmienioną trasą na odcinku Sośnica - Łabędy Huta. Z obsługi wyłączone zostaną m.in. przystanki Łabędy Poczta i Stare Łabędy.

* Linia zastępcza Z-6 - połączy Brzezinkę Przemyską z Łabędami Hutą. Kursy realizowane będą co około 60 minut, a w godzinach szczytu co około 30 minut. Autobusy obsłużą m.in. Osiedle Kopernika, Przyszówkę oraz KSSE.

Dodatkowo:

* uruchomiony zostanie nowy przystanek Os. Kopernika Perseusza 33,

* zmieni się lokalizacja przystanku Łabędy Poczta 02,

* wyłączone zostaną przystanki Łabędy Główna 31/32 oraz Łabędy Poczta 02.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj -->:

https://zdm.gliwice.pl/aktualnosci/czytaj/labedy-zamkniecie-przejazdu-pod-wiaduktem-i-zmiany-w-komunikacji-miejskiej

Grafika - Wojciech Rutkowski z firmy ASEKA

Data publikacji: 25.06.2026