bip

ue

disabled_persons

 

facebook

deaf_personscontrastfont_smallerfont_bigger

Już od jutra - zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

cmentarz
cmentarz

Coraz większy ruch pieszych i pojazdów wokół gliwickich nekropolii. Przypominamy, że już od jutra przy dwóch cmentarzach: Centralnym i Św. Wojciecha wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Cmentarz Centralny

Zmiany w organizacji ruchu przy Cmentarzu Centralnym wprowadzone zostaną jutro - 29.10.2021 r.  około godz. 22:00 i obowiązywać będą do 02.11.2021 r. do godz.06:00.
Z ruchu, jak co roku wyłączony będzie część ul. Kozielskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa.
Na ul. Okulickiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
Uwaga! Z ul. Kozielskiej będzie można, tylko i wyłącznie skręcić w prawo w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej. Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) poruszać się będą mogły tylko i wyłącznie autobusy: PKS, ZTM i TAXI oraz pojazdy dostawcze do 3,5 t. Ruch w tym miejscu odbywał się będzie jednokierunkowo od skrzyżowania z ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa.

Parkowanie w okolicach cmentarza Centralnego
Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na pobliskim parkingu przy Centrum Handlowym lub na parkingu usytuowanym na tyłach Cmentarza Centralnego. Dodatkowo samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.

Cmentarz przy ul. Św. Wojciecha
Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną jutro - 29.10.2021 r. około godz. 22:00 i obowiązywać będą do 02.11.2021 r. do godz.06:00.
Na ul. Św. Wojciecha wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Bezpośredni wjazd od strony ul. Toszeckiej będzie możliwy tylko dla kierowców poruszających się od centrum miasta w kierunku Pyskowic. Jadący ul. Toszecką - od strony Pyskowic - dojadą do nekropolii położonej przy ul. Św. Wojciecha skręcając w ul. Myśliwską.
Uwaga !!! Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania.  
Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: Św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Bończyka. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd : DK88 przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.