bip

ue

disabled_persons

 

facebook

deaf_personscontrastfont_smallerfont_bigger

No i przyszedł ... opad śniegu

zima styczen 2021 1
zima styczen 2021

Jedni na niego czekają, a inni … całą noc pracują. Od wczorajszego popołudnia, bez ustanku, odśnieżane są: jezdnie, chodniki i przystanki autobusowe. Po całonocnej „walce” z opadem śniegu koordynatorzy Akcji Zima sprawdzają w terenie jakość wykonanych prac. Aktualnie odśnieżarki można spotkać na drogach II i III kategorii, a jezdnie objęte I kategorią są doczyszczane.
Przypominamy, że
zimowym w Gliwicach utrzymaniem objętych jest 700 ulic - dróg publicznych wraz z miejscami postojowymi, a także chodniki i ścieżki rowerowe oraz prawie 400 przystanków komunikacji miejskiej, a także niektóre drogi niepubliczne – wewnętrzne. Szczegółowy wykaz dróg, znajdujących się w gestii Zarządu Dróg Miejskich, można znaleźć pod adresem: https://zdm.gliwice.pl/zdm/akcja-zima
Nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Część z nich należy do innych zarządców np. wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Za odśnieżanie chodników przed posesjami prywatnymi odpowiadają ich zarządcy i właściciele.

Zachęcamy do obejrzenia filmu w naszym serwisie społecznościowym Facebook: 
https://www.facebook.com/101267548363050/videos/1057524724747957