bip

ue

disabled_persons

 

facebook

deaf_personscontrastfont_smallerfont_bigger

Nowe drzewa, są już na Toszeckiej

toszeck drzewa
toszeck drzewa1
toszeck drzewa4
toszeck drzewa5
toszeck drzewa6
toszeck drzewa7
toszeck drzewa8

Klony polne odmiana „Elsrijk” już pojawiły się na ul. Toszeckiej. Nasadzone zostały m.in. w miejscach, gdzie wcześniej rosły drzewa martwe, zamierające, a także takie, które przez zaburzoną statykę i ubytki pni stanowiły duże zagrożenie w ruchu drogowym. Nasadzenia zastępcze prowadzone są od ronda im. Lecha Kaczyńskiego w kierunku ul. Świętojańskiej.
W miejsce starych, „schorowanych” drzew, nasadzono klony, bowiem są one bardzo wytrzymałe na niełatwe, miejskie warunki. Niestraszna im susza, zasolenie gleby czy zanieczyszczenie powietrza. Posiadają dodatkowy, ozdobny atut. W sezonie wegetacyjnym drzewa mają żywo zielone liście, a jesienią przebarwiają się na intensywny żółty kolor. Ze względu na ich umiejscowienie ważne jest także to, że klony mają węższą koronę, dzięki czemu drzewa nie będą kolidowały ze skrajnią drogową i nie będzie konieczności ich przycinania. Tym samym nie zostaną narażone na infekcje grzybowe, które prowadzą do powstawania wypróchnień.
W pasie drogowym ul. Toszeckiej, pomiędzy nowymi nasadzeniami pozostało jeszcze kilka sztuk klonu pospolitego odmiany 'Globosum', drzewa te zostaną przesadzone w przyszłym sezonie wegetacyjnym, jako uzupełnienie szpalerów drzew tej odmiany, wzdłuż innych ulic.